MBS_hlavni_logo_cerna

Svatební průvoodce

Nestresovník

Co vám o svatbách řekne jen fotograf

Svatební průvodce
Průvodce svatbou

Vítám vás!

Víte co jsem se jako fotografka na všech těch svatbách naučila? Například, že ke každé svatbě dostáváte předsvatebí focení. 

Navíc jsem si připravila tohoto svatebního průvodce. Berte ho s nadsázkou, prosím

Pro vás

A o vás

Víte, jakou větu říkám každé nevěstě a ženichovi? „Udělejte si tento velký den pro sebe a o sobě.“ Pozvěte okruh jen těch nejbližších. Vydařenou svatbu určuje nepochybně atmosféra, a tu tvoříte nejen vy dva, ale i vaši hosté.

Průvodce svatbou
Svatba s prskavkami

Od rána

Až do západu slunce

Víte jakého fotografa chcete? Například já jsem fotograf momentkář a fotím reportážní formou. Proto váš den chci zachytit od ranních příprav až po chvíli, kdy se slunce začne ubírat ke spánku. Díky tomu vše působí jako celistvý dokument vašeho dne

First look

V našich luzích a hájích je běžné, že ženich vidí nevěstu ve svatebních šatech, až když k němu kráčí uličkou. Tradice jsou však od toho, aby se porušovaly. Zkuste si first look jen ve dvou. V soukromí. Než se všichni sjedou na lokaci. Dáte tak opravdový průchod svým emocím.

Svatební průvodce
Svatební průvodce párové focení

Párové focení

V branži mnoho fotografů tvrdí, že fotit mimo tzv. zlatou hodinku je chyba. Já říkám: „Umíš fotit jen během západu slunce?“ Pak jsi špatný fotograf. Paprsky zapadajícího slunce sice dají fotografiím pohádkový nádech – realita je ale taková, že většina nevěst a ženichů chce mít focení rychle za sebou.

Neváhejte si proto říct, kdy se vám to hodí nejvíce. Je to po obědě, ráno, než se všichni sjedou, nebo právě v podvečer, než z lokace odjedu?

(Ne)tradice

Líbí se vám svatební tradice? Skvěle! Nechcete žádné svatební hry, házení kyticí, rozbíjení talířku nebo dražbu podvazku? Taky skvěle! Tady se vrátím k radě číslo jedna – je to o vás a pro vás. Udělejte si svatební den podle sebe. A přesně takový vám ho nafotím.

Svatební tradice
Skupinové focení svatba

Skupinové focení

Neznám člověka a ani fotografa, který by měl rád skupinové focení na svatbách. Ano. Opravdu všichni ho nesnáší. Pokud budete mít skupinové focení ve svůj svatební den, pravděpodobně jen proto, že tyto snímky chtějí mít vaši rodiče či prarodiče. A opět jsme u rady číslo jedna – je to o vás a pro vás. Udělejte si svůj svatební den podle sebe.

Během focení svatebního dne se snažím zachytit všechny, kdo jsou na svatbu pozvaní, avšak formou momentek. Pokud chcete i přesto skupinové focení podniknout, samozřejmě se tomu nebráním. Mějte však na paměti, že je to zdlouhavé, svatebčani jsou otrávení a nemůžou se dočkat, až to skončí.

Jak na fotkách

(Ne)vypadat

ZADRŽOVANÝ PLÁČ
Svatba je o emocích. Chce se vám smát? Smějte se. Chce se vám brečet? Brečte. Rozhodně svůj pláč nezadržujte. Na tvářích se v takových chvílích vyloudí opravdu vtipné grimasy.

OPALOVÁNÍ
„Do svatby musím nachytat bronz!“ Jen to ne, prosím. Tedy pokud nechcete být na fotografiích žlutí, hnědí nebo oranžoví. A ano, opravdu to není zdravé.

NEPADNOUCÍ OUTFIT
Šaty dělají člověka. Zvláště na svatbě. Dejte si záležet. Opravdu se to vyplatí. Je to den, kdy si můžete vyhodit z kopýtka. Vyfikněte se. Oblek na míru? Pecka! Šaty podle typu vaší postavy? Perfektní!

ALKOHOL NENÍ KAMARÁD
Během svatebního dne budete v jednom kole. Ráno budete nervózní, tak si panáka na kuráž klidně dejte. Během dne to však s alkoholem nepřehánějte. Fotky nelžou a oči šejdrem jsou vidět.

Ženich na fotce