Newborn focení

Noe – Lifestyle newborn focení

Noe – Lifestyle newborn focení

Jakmile se narodí miminko, vše se změní.  Atmosféra vašeho doma je rázem zcela jiná. Čas plyne pomaleji a pozornost je plně nasměrovaná k malému človíčkovi. Začnete chodit doslova po špičkách, přemýšlet nad tím, jestli v kuchyni necinkáte příbory až příliš nahlas. Vše proto, aby se vaše miminko nevzbudilo. Vůně pracího prostředku je váš nový domácí parfém vzhledem k pračce, která nyní jede prakticky nonstop.

A právě do tohoto prostředí přicházím já a můj foťák. Často se mě ptáte, jak se na takové focení připravit a já říkám, že nic speciálního není potřeba. To, co chceme všichni zachytit, tam je všude kolem vás. Specifické kouzlo už je tam od momentu, co jste dorazili z porodnice a zesiluje každým dnem.

Novopečeným rodičům se může zdát, že je doma nepořádek a spousta nových věcí, které jsou zkrátka všude. Plenky, hračky, houpátko, lahvičky, oblečky všeho druhu, kontrastní knížky, kojící polštář a hromada prádla, které se suší nebo čeká, až se na řadu k pračce dostane taky. Ano, můžeme všechny tyhle předměty někam zavřít a předstírat, že neexistují a nebo je můžeme nechat tak a vše zachytit tak, jak je. Se vším, co k „máme miminko“ patří.

Tyhle předměty tam někde kolem vás možná jsou, ale víte, na co se soustředím já? Jak se maminka na své miminko usmívá, jak opatrně ho převléká, hladí po vláskách. Vidím to, jak se tatínek sžívá s novu rolí, jak se učí, jak miminko správě uchopit, aby to nebylo málo, avšak ani moc. Křehkost. Blízkost. Objetí. Pohlazení. Nervozita z celé té novoty. Novoty nové zkušenosti, na kterou vás nikdo a nic nemůže zcela připravit.

Přesně tohle jsem cítila ku příkladu tam, kde svoje doma našel malý Noe.