VIKA MAYZEL JEWELRY

focení pro VIKA MAYZEL JEWELRY - 11.2023

Vika Mayzel je izraelská designérka šperků. V roce 2015 absolvovala bakalářské studium designu šperků na Shenkar College of Engineering and Design v Ramat Ganu v Izraeli. V současné době žije a pracuje v Praze.

Vika se více než 10 let věnuje výtvarnému a obrazovému umění. Ve své tvorbě nachází dokonalou rovnováhu mezi minimalismem a odvážnou geometrií. Její šperky spojují hladké linie, precizní práce s detaily, hledání nových forem tvorby a symbolika.

Doposud navrhla šperky v pěti ucelených kolekcích, které zahrnují mimo jiné prsteny, náušnice, náhrdelníky nebo přívěsky. Ty spolu tvoří harmonický celek, ale zároveň fungují jako osobité solitéry. Za kolekci šperků Tamarix byla v roce 2020 nominována na prestižní cenu Czech Grand Design. V roce 2022 pak byla na cenu Czech Grand Design nominována i s kolekcí B.A.I.T. Mimo kolekce pak vznikla celá řada šperků, do kterých Vika propisuje svůj osobitý styl.

Donedávna pracovala především se stříbrem. To doplňuje ve svých špercích drahými kameny – například modrými safíry nebo diamanty. Nově do své tvorby začíná zařazovat i šperky ve zlatě.

„Stříbro je materiál mému srdci nejbližší a charakterizuje také mou značku, ale uvádím i limitovanou edici zlatých šperků, která vychází ze základní kolekce,“ říká Vika Mayzel. Zlato je pak i základním materiálem pro zásnubní a snubní prsteny. Všechny šperky vznikají ručně v pražském ateliéru na Vinohradech.

Chcete také podobné fotky?

Napište mi a domluvíme focení podle vašich představ.