Svatební šaty z druhé ruky

svatební šaty z druhé ruky, Jinotajky

Svatební šaty

Jedna z nejdůležitějších součástí vašeho svatebního dne. Svatební šaty si můžete koupit, půjčit, nechat ušít, zdědit po svých maminkách či babičkách, ale také pořídit z druhé ruky.

Svatební šaty

Svatební šaty z druhé ruky

Svatební šaty z druhé ruky jsou nejen  u nás v Česku velmi časté. Ano, ano, je to tak. Možná to tak na první pohled nevypadá, ale zamysleli jste se někdy nad půjčovnami svatebních šatů? I ony jsou plné svatebních šatů z druhé ruky. Nejdříve jsou samozřejmě úplně nové. V ideálním případe vybrané majitelkou svatebního studia v zahraničí, z těch nejkvalitnějších látek, např. v Itálii nebo Francii. Pak se podle toho odvíjí i jejich cena půjčovného. Výhodou těchto svatebních šatů z velkého svatebního studia je množství stylů šatů, široký rozsah konfekčních velikostí, možnost upravit vámi vybrané šaty dle vašich požadavků a mír.

Svatební šaty z druhé ruky

Bazarové svatební šaty

Když budete mít štěstí, vyberete si v půjčovně šaty, které ještě tolik nevěst před vámi nenosilo a jejich cena půjčovného jejich stavu skutečně odpovídá. Ne vždy to tak ale je. Můžete si najít šaty z druhé ruky někde na online bazarech. Budete mít ale možnost si je osobně zkusit? Pojedete kvůli nim i delší cestu, když tam budou jen ty jedny šaty a třeba vám vůbec nesednou? Pravděpodobně ne. Online koupě bez vyzkoušení bude v tomto případě také riskantní.

Bazarové svatební šaty

Secondhand svatebních šatů

Monika, zakladatelka Jinotajek, je nejen svatební a rodinná fotografka, ale také milovnice oblečení ze secondhandů a vintage shopů. Mnohem raději uloví svůj originální kousek online nebo osobně, třeba během jejich cest nejen v zahraničí. Takových kousků už má. Třeba její denimovou bundu značky Levis si našla ve vintage shopu v Lisabonu. Má ji už spoustu let a pořád ji nosí, protože stále vypadá jako nová.

Seconhand svatebních šatů

Svatební fotografka

Jako svatební fotografka se ve světě svateb pohybuje opravdu hodně. Samozřejmě trpní profesní deformací – soustředí se na detail a vidí vše. Především to, co ostatní smrtelníci nevidí. Zajímá se i o ekologii. Především v souvislosti s módou, a tak si dobře uvědomuje, aniž by kohokoliv ekologicky terorizovala, že po svatbách vzniká vlastně velké množství odpadu. Nad tím se málokdo pozastaví. Zbylá dekorace, kterou už nakonec nikdo nechce a např. i svatební šaty, které si nevěsty rozhodnou koupit a dále prodat jiné nevěstě. Podaří se tento prodej vždy? Jen zřídka. Roli hraje snaha šaty vůbec někomu nabídnout a dále očekávaná cena. Obvykle skončí zapadlé ve skříni nebo je nevěsta dokonce vyhodí.

Svatební fotografka

Boho svatební šaty

A co teprve všechny ty šaty, které měly být těmi svatebními, ale nakonec se tak nestalo. Nevěsta má najednou i dvoje až troje šaty, ale nakonec oblékne jen jedny nebo maximálně dvoje. A počet „zbytků“ ze svateb se kupí a kupí. Jaké šaty najdete v Jinotajkách? Svoji roli už u jedné nevěsty splnily a jdou dál. Často jsou dokonce úplně nové – měly být tou pověstnou variantou číslo jedna a nakonec se na ně u nevěsty nedostalo. Jinotajky vám vždy nabízí hned několik boho, rustikálních, vintage nebo minimalistických šatů, ve velikostech 34-36 až 36-38.

Boho svatební šaty

Jednoduché svatební šaty

Jinotajky jsou plné jednoduchých šatů, abyste v nich mohli pohodlně strávit celý svůj svatební den. Jednoduché svatební šaty tady najdou i nevěsty, které pouze hledají onu pohodlnější variantu, do které skočí hned po obřadu, neboť během něj vynesou pompézní róbu, ve které však rozhodně nevydrží déle než hodinku až dvě. Cenově se tyto šaty pohybují od 3 000,- do 8 000,- dle typu materiálu, jejich propracovanosti a stavu.

Jednoduché svatební šaty

Svatební salon

Jinotajky nejsou svatební salon ani online prodejna. Jsou to svatební šaty z druhé ruky pro ženy s trochou rebélie. Na jejich vyzkoušení se můžete domluvit s Monikou v jejím foto ateliéru v Beskydech.

DSC06801 Jinotajky svatebni saty z druhe ruky - Monika Balvar Sukenikova DSC06804 Jinotajky svatebni saty z druhe ruky - Monika Balvar Sukenikova DSC06866 Jinotajky svatebni saty z druhe ruky - Monika Balvar Sukenikova DSC06978 Jinotajky svatebni saty z druhe ruky - Monika Balvar Sukenikova DSC07083 Jinotajky svatebni saty z druhe ruky - Monika Balvar Sukenikova